23 Kasım 2011 Çarşamba

Bir ekonomi dahiligi... "Berberlik.."

Evet kesinlikle böyle.
Erkekler genelde berberlerini pek değiştirmez çünkü bir berbere alistiginizda onu bırakmak, terketmek gibidir..
Berbere girdiğinizde önce bir şey anlamazsınız. Önceki traştan kalma sacları toplayan çırak ve yıllardır değişmeyen traş sonrası parfümün kokusunu duyarsınız. Eğer sansliysaniz sizden önce 2 kisi sırada vardır ve muhabbete ortak olmasanız bile dinlersiniz...
Konu önce siyasetten açılır ve bir anda içerideki herkes konuşmaya baslar. Önce ana konu belirlenir. Ana konu da bu sıralar gündemde ne varsa o dur. Sonra sırasıyla herkes konuşmaya ve yorum yapmaya baslar. Bu konuşma fazla uzun sürmez çünkü siyasette her zaman konu " abim sen de haklısını be valla yukardakiler onlar yaaaaahhhh" diye bıter.
Sonra konu siyasetin gidişatında olduğunu düşündükleri ekonomiye gelir. Ekonomi hassas bir konudur. Çünkü konu civardaki arsalardan açılırsa hele de o arsaların sahibini tanıyan ya da sahibi biri varsa onun Özal zamanı ettigi paradan suan ki zamana ne kadar farkettigi konuşulur.
Borsa, döviz.. Bu konulara fazla girilmez ama genelde altın en önemli yatırım aracı olsa da borsada parayı vuran bir tanıdıktan mutlaka bahsedilir.
Hükumetinde ekonomiyi destekleyici paketleri konuşulduktan sonra bütün bu seylerin dünya malı olduğu ve önemli olanın bu dünyadaki cebi doldurmak degil ahiretteki sevap hesabını doldurmak olduğunu söyleyip, genel bir dua edip bu döngüyü başka müşterilerle deneyimlemek adına devam ettirilir...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder