3 Şubat 2012 Cuma

Ya kimse bizi sınamıyorsa??

Etraftaki çoğu insan yıl 2012 olmuş hala küçümsemekte...
Ergenler sbs mbs telaşında.
Aileleri onlara iyi bir anadolu lisesi kazanması için baskı yapıyor. Çünkü 2 sene önce komşunun oğlu kazanmıştı. Onun çocuğu da kazanması gerekiyor..

Dershaneler daha 14-15 yaşındaki çocuklara "Siz yetersizsizin! Ancak test çözerek ve ders çalışarak adam olabilirsiniz. Yetersiz olduğunuz ve adam olamadığınız için gelin bizim dershaneye sizi yeterli ve adam edelim.Yıllık 5 bin TL.."
Aslında sadece 14-15 yaşındaki çocuklara yapılmıyor bu. Lise öğrencilerine hatta 19-20 yaşındaki insanlara da buna inanmaları zorlanıyor. Eğer iyi bir üniversite kazanamazlarsa iyi bir meslek sahibi olamazlarmış. İyi bir meslek demek de ya doktorluk ya mühendislik ya da işlek bir yerde işletme okumakmış...
Bir şeyi elde etmek için çok çok çok çalışmak, yırtınmak, dövünmek, mahvolmak, kahrolmak gerekiyormuş. Hele hele para kazanmak için bunların 5 bin katını yapmak gerekiyormuş.
Fakat bir yandan üniversiteyi, anadolu lisesini çoban diye küçümsenen insanlar birincilikle kazanıyor.
Bir genç evinde bir web site kuruyor ve şuanda o sitenin 5 milyar doların üzerinde bir değeri var...

Dünyada şuan yıkılmakta olan bir sistem var. Bu sistem günden güne değerini kaybediyor ve yeni sistem de etkisini de yavaş yavaş göstermeye başladı.

Değerini kaybeden sistem, öncelikle Tanrı tarafından sonra da dünyada öğretmen, müdür, başkan, gibi mevkiler tarafından sorguya alınmamız ve sınav gördüğümüz. İnsanlar başlarına kötü gelen olaylara "sınav oluyoruz kötü şeylerle sınanıyoruz" derler.

Fakat baktığınızda dünyanın % 95 i böyle sınanırken diğer bir yanda yani benim gördüğümle % 5 lik kısım çok çok rahat bir yaşam yaşıyor.

Nedense onlar dışardaki büyük güçler tarafından sınanmıyor..
Nedense şans denilen kavram her zaman onların yanında oluyor..
Nedense her zaman çark onlar için dönüyor..

Şunu anlayalım artık lütfen..

Kimsenin bizi sınadığı yok!

Tanrı bizi sınamak için yaratmadı. Tanrı bizi sınamak isteyemez çünkü o mükemmel ve yarattığı şeyi test etmez!
Tanrı bize sonsuza kadar güveniyor! Tanrı biz ne istiyorsak onu istiyor! Ve bizi seviyor..

Biliyorum çok çok uzun yıllardır belirli sistemlere inandık. Ama artık insanlık değişme kararı aldı. Günden güne eski inanç kalıpları yıkılıyor. İnsanlar kendi güçlerini, kendi ruhani ve fiziksel güçlerini keşfediyor.

Artık kendi güçlerimiz, tanrının bize verdiği o müthiş içsel güçlerimizi elimize almayı öğreniyoruz ( burdaki süper güç falan değil spiderman o çizgi film o :D )

Hepimiz kendi hayatlarımızın yaratıcılarıyız. Kendi kaderlerimizin yazarlarıyız ve mimarlarıyız.

Herkese keyifle yaratımlar :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder